A maluješ se ještě?

Jo, proč bych to nedělala? Dorota je pleti bledé, očí světlých, řas nevýrazných! Líčení proto potřebuje nezbytně nutně. Bez něj z domu nevychází. Jestli si s tím poradila v duchu eko-bio-zero? Posuďte sami…

Já jsme fakt bledá, vyblitá, maluju se i na doma s výjimkou nemoci! Ale jestli jste mě potkali v průběhu minulého týdne s černýma mapama kolem očí, bylo to domácí řasenkou. Tím prozatím Dorota s domácími pokusy v oblasti obličejové fasády skončila a v tuto chvíli setrvá u níže popsaných výrobků.

Musím říct, že letošní zima je už druhá, kdy nemám žádnej ekzém na obličeji a to ani v těhle mrazech. Přikládám význam jak změně kosmetiky, tak změně stravovacích návyků, ale o těch někdy jindy.

Základní péče: ne nadarmo se říká arganovému oleji marocké zlato. Nejsem žádný ideál krásy, ale to, že mám opravdu minimum vrásek, přičítám právě jemu. Stačí mi na obličej, krk a dekolt 2-3 kapky, takže i přes vyšší cenu mi vydrží opravdu dlouho. Tuhle malou lahvičku mám od konce srpna. Protože v zimě musím pleť opravdu hodně promastit, dost mi vadilo, že mi to pak zmastilo přes noc i polštář. Hledala jsem tedy nějakou alternativu pro noční péči a vsadila jsem na Laveru. Tenhle krém je balený v plechu, takže krabička využití určitě najde a hlavně mi tahle značka opravdu imponuje a věřím jí. Nicméně ráno používám opět argan (mimochodem koupený v drogerii paní Kandlové). Na rty jsem zvyklá matlat imrvére pomádu od Balea, tuhle základní, jednoduchou nebo max fialovou. Nesnesu nic jiného. Mám doma zásobu ještě pěti (3 jsou doma po bytě a 2 točím v kabelkách), zbytky si dávám do skleničky a mám je pro použití v koupelně. Ale až mi dojdou, tak budu hledat, a to bude těžký...

Abych mohla fungovat, tak se prostě musim namalovat. Nejsem žádná přebornice v líčení, dcera, která je v tomto směru naopak zběhlá a velmi nadaná (fakt jí to jde), nade mnou láme hůl, ale já jsem konzerva a už se asi nezměním. Takže make-up: zatím jsem nesebrala odvahu k domácímu (a nevím, jestli se do toho někdy pustím) a proto jsem si našla pěnový make-up od Lavery - neobsahuje žádné sajrajty, sklenička je skleněná (ano, víčko plastové…) a myslím, že po spotřebování poslouží na nějaký DIY výrobek mně nebo někomu, kdo doma třeba vyrábí svou kosmetiku :-) Tužku na oči (používám ji i na obočí) mám už pěkně dlouho od Alverde a asi mi ještě chvíli vydrží, nová bude stejná. Stíny používám málo a mám tyhle zbytkový (malá sklenička vlevo nahoře) - měla jsem doma dvě malé paletky se zbytky, tak jsem je rozdrtila a ono to funguje! A ta řasenka… Už nějakou dobu jsem používala řasenky od Alverde, ale hodně mě lákalo si vyrobit vlastní. Dost mě navnadil recept od Kathryn. No, musím říct, že jsem si ho ZASE trochu přizpůsobila, místo části čárklu (něco jako živočišné uhlí - rostlinného původu) jsem dala zbytky černých stínů, tak nevím, zda jsem to zkazila tím, ale bylo to děsně tuhé. Přidávala jsem jak arganový olej (au, srdce a peněženka mi krvácely) i bambucké máslo. Ale je to tuhý jak blázen a jak linky, tak řasy se s tím líčily tedy dost špatně. A každé kýchnutí přineslo pěknou mazanici. Tu jsem mimochodem završila tím, že jsem na pastu nakapala arganový olej a použila to hodně tekuté. Celý den jsem chodila a vypadala jak pako. Pak mě napadlo koupit náhradní líčidlo do řasenky. Naštěstí to pořád česká firma Regina vyrábí, a tak za 35,- Kč mám mascary do zásoby. Co mě teda pěkně jeduje, je fakt, že v tom je methylparaben (sem si v zápalu boje nepřečetla složení v krámě). Generovaný odpad spočívá v papírové krabičce, hliníkové tubě a plastikovém víčku a aplikátoru. Takže žádný ideál, ale zatím dobrý (oči nepálej, neotýkaj)... no ale asi budu pátrat po nějakém lepším receptu.

A takovéhle brutální líčení je třeba odlíčit. Stačí DIY odličovací olej (fifty-fifty opravdu kvalitní olivový olej s vychladlou převařenou vodou) a olivové mýdlo (tohle je zakoupeno na dovolené v Itálii na místním trhu, domácky dělané starou, milou paní). Dcera ještě používá místo pleťové vody vodu růžovou, ale nikoliv tu z drogerie, ale zakoupenou ve zdravé výživě (balení sklo). Ideální je používat látkové, znovupoužitelné tamponky, ale pokud trváte na jednorázových, v dm mají nyní z bio-bavlny.

Takže děkuju, pokud jste četly a dočetly až sem a kdybyste mi někdo chtěl poradit s tou řasenkou nebo pomádou, nebo s něčím úplně jiným, pište Dorotě :-)