Něco o Dorotě

Dorota je moje přezdívka, kterou jsem si vysloužila, prý zcela oprávněně, svým laskavým a přátelským chováním. No, vlastně ani moc nevím, proč o mně (za mými zády i před mým obličejem) začal mluvit nejmenovaný kolega jako o Dorotě Máchalové, v důsledku čehož má chudák můj muž přezdívku Máchal….

Založila jsem tenhle blog pod tíhou silného pocitu, že je třeba mé vlastní i cizí (samozřejmě řádně autorizované) nápady, poznatky, myšlenky a zkušenosti šířit mezi lid. Ne, vážně, hodně se zajímám o udržitelné věci, o to, jak šetřit - peněženku, přírodu i nervy - a ráda uklízím. Proto LessMess - méně nepořádku. Myslím tím jak nepořádek ve věcech, tak nepořádek ve společnosti a taky nepořádek ve veřejném prostoru a přírodě.

Během několika posledních let jsem sebe (a dokonce i mou rodinu) posunula hodně dopředu, co se týče třídění, šetření, uklízení, filozofování, provokování a socializace. A mám opravdu nutkavou touhu to vše dát všanc, vpustit to v plén a VY, vážení návštěvníci mého blogu, s mými poznatky naložte dle libosti. Nevnucuji, předkládám :-)